LogoRegistrace

Hlavní závod 2023

Milé běžkyně a milý běžci,

Děkujeme Vám všem za to, že jste se stali součástí prvního ročníku Příběhů. Byl to pro nás nezapomenutelný závod plný radosti a sportovního ducha. Doufáme, že Vám se to líbilo stejně. Pro připomenutí zde najdete: Fotky ze závodu, Aftermovie, Výsledky, Záznam z trasy. Těšíme se na Vás příští rok, který bude jistě plný nových výzev. Kvalifikace začne v průběhu března 2024, takže buďte připraveni.

Tým Pří-běhy

vysledky-bezci

Třetí indicie

Drazí přátelé,

naposledy se k vám obracím touto zprávou. Temná doba je nyní v plném proudu. Hon na ženy, muže a dokonce i děti v našem kraji Jeseníků naplno se rozjel. Mnozí již byli zajati, podrobeni mučení, odsouzeni a dokonce upáleni. Odkaz na knihu Malleus Maleficarum - Kladivo na čarodějnice je v této situaci z mého pohledu milný. Boblig torutou trápi všechny. Sám rád tvrdí, že mučeným ďábel znecitlivuje telo a proto buď dojde k doznání, nebo k smrti. Místo činů, které se spájí s čarodějnictvím, je nyní označováno za Petrovy kameny, kde se údajně provádějí temné rituály v noci. Prý se tam chodi po nocích obcovat.

Má láska k našim bližním mě nutí zasáhnout, a proto se spolu, milí dobrodruhové, pokusíme toto šílenství zastavit! Kvalifikace skončila, ale stale máte do konce října příležitost připojit se k mé družině, která se 4. listopadu vydá na tuto výpravu.

V 9:00 ráno vyrazí celá skupina z Malé Morávky - Resortu Kopřivná, na mou pečlivě vypracovanou trasu. Na cestu dostanete odemně mapu a tracker. Nezapomeňte si také vzít dobře nabité komunikační prostředky, průkaz totožnosti a hliníkovou fólii. Naše cesta bude mít do 50 kilometrů a povede přes sedm směrových kontrolních bodů s cílem v Kopřivné. Ti, kteří trasu zdolají nejrychleji, budou odměněni podílem na finanční odměně, kterou jsem pro vás zajistil.

S hlubokým respektem a vděčností,

Váš Alois

Druhá indicie

Vážení přátelé,

s plným srdcem vám píši, abych sdílel s vámi druhou indicii. V té první indicii jsem vás zvěstoval o náznacích temných obřadů, jež byly údajně prováděny čarodějnicemi na našem území. Nyní mám závažné noviny, jež pochází z krvavých soudů a mučení, jimiž byla žebračka postižena. Steskně jsem pozoroval, jak v hrozném utrpení odhalila další jména žen z našeho okolí. A tak se rozvinul proces, jenž vede k zadržení a věznění těchto oznamovaných žen, připravujících je k nelítostným výslechům.

Tímto ohroženy jsou nevinné duše, přátelé. Jak bylo proneseno, touží vládci očistit naši krajinu od černokněžných sil a čarodějnic. Avšak já, s mými těžkými myšlenkami, cítím, že za tímto počínáním se skrývá nebezpečí pro nevinné duše. Boblig se sám nezastaví a vydává nás všechny na svůj cestopis temnotami.

Přátelé, s hlubokou zvědavostí v srdci a s horečným přáním oživení pravdy, naléhavě vás zveme k okamžité pomoci. Čekání již nemůže dále trvat. Proto na den 4. listopadu tohoto roku stanovujeme naše vzácné shromáždění v Malé Morávce, v Resortu Kopřivná. Společným úsilím se vydáme na trasu, kde odhalíme pravdu, jak to doopravdy bylo. Můžeme očekávat, že tato trasa bude dlouhá a náročná, ale odhalení zla může někdy požadovat nezdolnou vůli, odhodlání a obětu.

Pevně doufám, že se se mnou sjednotíte v této nelehké výpravě. Ve své společnosti se těším na vaše pochodně, jež září světlem pravdy, abychom společně vyjasnili temnotu. Brzy se vám zase ozvu, až do té doby, pečlivě následujte mé zprávy.

S úctou a vděčností,

Váš Alois

indice-foto-2

První indicie

Přátelé drazí,

dopřávám sobě tu čest, vám o situaci, co děje se v naší oblasti, říci několik slov. Snad jste už zaslechli o skupině čarodejnic, co se prý scházejí na tajných místech, aby nevhodné rituály prováděly. Místní panstvo však nedávno se rozhodlo předvolati žebračku, jenž z kostela hostii měla uloupiti, před soud. Mně osobně nezdá se však, že by ona křiváčka čarovat uměla, nicméně mám tušení, že následky neblahé mohou býti.

Tedy tuto příležitost žádám, abych pozval k dobrodružství takové statečné, jenž nelekají se pohledět vstříc nebezpečenství. Na cestu se vydáme tam, kde se kouzelnice setkávati bývaly, s cílem viděti, zda tam opravdu dějí se ty neznámé rituály, o nichž zpravuje náš vrchní inkvizitor Jindřich František Bobling z Edelstadu. Vábením bude různá trasa, překážky i zvláštní úkoly.

Jednak abychom viděli, že jste opravdu hodni ke zúčastnění na tomto závodě, zač se bude dít na počátku listopadu, připravil jsem vám zvláštní úkol, který od května až do září plnit budete. Tak se vyberou z účastníků ti, jenž toto zadání dokážou splnit.

Totoť ta první indice, kterou nyní dávám, další informace o závodu pak v roce přinášet budu, tak nezapomeňte hledat všechny možné kanály, jimiž k dalším stopám doputujete.

Přeji vám štěstí, milí dobrodruzi, aby ukázali se být skutečně statečnými a odvážnými.

S pozdravem,

Alois Lautner, děkan

indice-foto

Otázky a odpovědi

Jak vypadá hlavní závod?

Hlavní závod běžcům odhaluje své tajemství postupně během roku a také během samotného závodu. Informace můžete získat prostřednictvím indicií, které zveřejňujeme zde na našich webových stránkách a také na našem Instagramu. Každá indicie vám poskytne malý náhled na příběh a také vám prozradí, co vás jako účastníky čeká dále.

Jak se dostanu na hlavní závod?

Kvalifikovat se na hlavní závod můžete prostřednictvím Tour, kterou najdete ZDE. Abyste měli možnost účastnit se hlavního závodu, musíte v rámci Tour získat minimálně 800 bodů. Tour obsahuje 8 tras a maximální počet bodů za jednu trasu je 1000 bodů.

Co mám dělat ohledně ubytování na hlavním závodě, když nevím, kde se bude konat?

Pro všechny účastníky hlavního závodu máme zajištěno ubytování přímo v areálu startu a cíle za velmi výhodnou cenu. Každý, kdo se kvalifikuje na hlavní závod, obdrží od nás konkrétní informace o ubytování a bude mít také možnost vylepšit kvalitu ubytování nebo přidat další lůžka pro svůj doprovod. Ubytování doporučujeme, protože po závodě chystáme v areálu i afterparty.

Jak vypadá trasa hlavního závodu?

Toto je zatím tajemství a úplný průběh trasy se dozvíte až během samotného závodu. Nicméně, co vám nyní můžeme prozradit, je, že se jedná o terénní trasu dlouhou přibližně 40-50 km, vedoucí po značených stezkách. Proto je účast vhodná pouze pro ty, kteří jsou fyzicky schopni podobnou výzvu zvládnout pěšky nebo běžet.

Existuje nějaké povinné vybavení?

Jedinou povinnou výbavou je GPS čip, který od nás obdržíte pro sledování své polohy a času. Ostatní vybavení je na vás. Rádi bychom však připomněli, že závod se koná v listopadu v horách, kde může být chladno. Proto se prosím vhodně oblékněte. Na trase budou umístěny dvě občerstvovačky, kde budete mít možnost doplnit zásoby vody a energie.

Co když bude na trase uzavírka, nebo mi nebude trasa správně načtena?

Je možné, že se takové situace mohou vyskytnout. V případě, že narazíte na uzavírku trasy nebo se vám nepodaří správně načíst trasu, kontaktujte nás prosím prostřednictvím e-mailu na adrese info@pri-behy.cz. Pošlete nám záznam své aktivity ze stravy a my se na to podrobně podíváme. Vypočítáme Vám body za danou aktivitu a připíšeme je.

K čemu slouží indicie a proč je mám sledovat?

Indicie slouží k postupnému odhalování informací o hlavním závodě, kterého se můžete zúčastnit jako každoročního zakončení Pří-běhů. Přes indicie vám postupně předáváme informace o místě konání, přesném termínu, přípravách a konkrétní trase. Sledování indicií vám umožní postupně se připravovat a být v obraze o důležitých aspektech závodu.

Při párování stravy s webem jsem narazil na chybu nebo jsem se setkal s chybou jinde, co mám teď dělat?

Provedli jsme testování na maximálním počtu zařízení a prohlížečů, ale občas se stane, že používáte kombinaci, kterou jsme přehlédli. Prosím, zkuste provést propojení přes počítač, kde by to mělo fungovat správně. Zároveň vás prosíme, pošlete nám e-mail na adresu info@pri-behy.cz s uvedením času, zařízení a prohlížeče, u kterých se vám chyba objevila. Podíváme se na to a odstraníme problém, což také pomůže ostatním běžcům v budoucnosti.